Blog > Komentarze do wpisu

W Kijowie zaapelowali " napluć Polakom w mordę".

3 lipca br. w wywiadzie dla Wsieci minister Witold Waszczykowski powiedział na temat aktualnych stosunków polsko - ukraińskich: "Współpraca gospodarcza nie wygląda niestety najlepiej. A najgorzej jest w kwestiach historycznych. Nasz przekaz  jest bardzo jasny: z Banderą do Europy nie wejdziecie. Mówimy to i głośno, i cicho".

Słowa ministra Waszczykowskiego skomentował deputowany do Rady Najwyższej Ukrainy Jurij Szuchewycz, syn Romana Szuchewycza, nacjonalistycznego działacza ukraińskiego i dowódcy Ukraińskiej Powstańczej Armii. Jego wypowiedź została zamieszczona w wielu portalach internetowych m.in. w PolitWiesti i GlawEXPERT.

Szuchewycz powiedział: - po co nam tacy partnerzy?, którzy chcą abyśmy tak tańczyli, jak oni zagrają. W końcu kto to są Polacy, czy oni powinni nam określać kto jest bohaterem, a kto nie, kto zasłużył się dla Ukrainy, a kto nie?, oburzył się Szuchewycz.

Odpowiadając na pytanie, jakie on widzi wyjście z sytuacji powiedział: Wyjście? Ja bym plunął Polakom w mordę, i cała sytuacja.

I dalej kontynuował, a to dlatego, że kłaniamy się przed każdym gołodupcem. A co powiedzą w Moskwie, a w Warszawie powiedzą, a w Berlinie powiedzą, a co w Brukseli powiedzą? A w końcu końców, co w Kijowie powiedzą? A w Kijowie nic nie będą mówić, bo się boją, jak przestraszona mysz, która nie wie gdzie uciekać.

środa, 05 lipca 2017, jjpk

Polecane wpisy

Komentarze
2017/07/11 02:31:14
Najlepiej byłoby się za łby wziąć, a przegranego na pal wbić. Między Ukrainąa, a Polską bywało dobrze i źle z najrozmaitszych powodów i win. Ale co to ma wspólnego z dniem dzisiejszym? z współczesnymi problemami, które czekają na rozwiązanie? i wyznaczą przyszłość? Jaki sens ma obarczać wnuki konfliktami pradziadków.
Najwyższy czas, żeby Słowianie opuścili piaskownicę dla dzieci... Okładanie się plastikowymi łopatkami... Alternatywą jest, że ktoś mądrzejszy dla swojego własnego spokoju wymieni brudny piasek